apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 

Warning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /var/www/function_lib/event_functions.php3 on line 785
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Astrida

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Inesa Paliulytė
Organizatorius: Kauno valstybinis dramos teatras
Režisierius: Inesa Paliulytė
Vaidina: Doloresa Kazragytė, Sigitas Šidlauskas, Henrikas Savickis, Saulius Čiučelis, Daiva Rudokaitė, Nijolė Lepeškaitė, Artūras Sužiedėlis, Inesa Paliulytė, Audronė Paškonytė, Liucija Rukšnaitytė, Milė Šablauskaitė, Rimantas Štaras
Dailininkė – Kotryna Daujotaitė
Kompozitorius – Raigardas Tautkus
Choreografė – Rasa Magilaitė
Spektaklis mažiems ir dideliems pagal Astridos Lindgren biografijos ir kūrybos motyvus
Premjeros data: 2012 m. gruodžio 2
Kūrėjo biografija yra neatsiejama nuo jo kūrybos. Tai patvirtina ir vaikų rašytoja Astrida Lindgren, visą kūrybą kildinanti iš savo šviesios vaikystės įspūdžių. Net veiksmo vieta beveik visada yra gimtoji sodyba Nesu ir jos apylinkės. Koks rašytojos herojus bebūtų – Pepė, Emilis, Ronja ar Karlsonas –, visi jie yra Astridos Lindgren vaikystės bičiuliai, broliai ir kaimynai, o veikėjų nuotykiai, žaidimai yra pačios autorės išgyventi.
Pristatinėti žymios švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren nereikia – jos kūrybą pažįsta visas pasaulis. Didžioji dauguma jos knygų išverstos į 85 pasaulio kalbas ir išspausdintos daugiau nei 100 valstybių. Humanistinis rašytojos požiūris į vaiką, pašėlęs humoras, išdaigos, neišsenkanti fantazija nepaliauja dominti skaitytojų nuo pat jos kūrybos pasirodymo XX a. penktajame dešimtmetyje iki šių dienų. Per visą savo gyvenimą A. Lindgren buvo apdovanota 59 įvairiais apdovanojimais. Garbės daktaro laipsnį jai suteikė Lilčiopingo, Leičesterio, Varšuvos universitetai. Tačiau svarbiausia, jog rašytoja savo kūryba ir pasisakymais aktyviai dalyvavo socialiniame gyvenime – kaip drąsi kovotoja už vaikų ir gyvūnų teises. Taip pat dosniai aukodavo pagalbą teikiančioms organizacijoms ar konkretiems asmenims. Astridą visuomet jaudino laikui nepavaldus, tačiau ypač svarbus klausimas – kaip gyventi pasaulyje, kuriame egzistuoja blogis?
Spektaklyje A. Lindgren gyvenimas atgimsta lydimas garsiausių jos sukurtų herojų – priverčiančių suklusti, atidžiau pasižvalgyti bei suvokti, jog žaidimas yra puikus pasirinkimas gyvenimo kelionėje. Lakstyti, kad net ausyse švilptų, valgyti karamelę nuo gerklės skausmo, žaisti su puodu sriubos, šokinėti, karstytis medžiais, ridentis kulversčiais – viską verta išbandyti! Ir amžius čia nesvarbus, nes žaisti galime visi, nors mūsų visuomenė yra dažnai suklaidinama tam tikrų laisvumo normų. Tad spektaklio didiesiems žiūrovams „Astrida” mielai primins, kaip išspręsti neišsprendžiamą – tereikia pasitelkti paprastumą, vaizduotę ir kūrybą. Ir jokiu būdu vaikystės šėlsmai nesibaigia brandžiame amžiuje, netgi priešingai – jie gali tęstis visą gyvenimą.
Gilios senatvės sulaukusi Astrida Lindgren teatro scenoje pristatoma tokia, kokia ji ir buvo iš tiesų, – vis dar vaikiška savo siela, šmaikšti, pilna idėjų, su viltimi žvelgianti į pasaulį. „Astrida yra ne vien tik močiutė Padaužų kaime, bet ir Padaužų kaimo Dostojevskis. Ji kelia reikalavimus savo skaitytojams... egzistencinius, moralinius, politinius.”, - teigia premjeros autorė Inesa Paliulytė, siekianti, jog šis spektaklis padėtų vaikams iš tiesų suvokti ir išgyventi sudėtingą Astridos tapsmą pasauline rašytoja.
„Astrida“ – ne vienintelis Inesos Paliulytės spektaklis vaikams, kuriame nagrinėjama kūrėjo asmenybė ir biografija. Prieš tai Kauno dramos teatro scenoje gimė H. Ch. Anderseno pasakų ir biografijos motyvais paremtas spektaklis „Anderseno gatvė“ bei „Liūdnas Dievas“, skirtas žymaus humanisto, gydytojo, pedagogo–novatoriaus Janušo Korčako asmenybei ir gyvenimui holokausto metais Varšuvos gete atminti. Šiuose spektakliuose, kaip ir „Astridoje“, drauge su teatro profesionalais į personažus persikūnija teatro mokyklėlės „Mano teatras“ auklėtiniai.
Trukmė: 1 val. 30 min.
Kaina: 3; 4 Eur
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2017.03.21  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. © 2002-3687 Privatumo politika