apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Kartų simfonija - Klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais

Nuotraukų peržiūra

0
„Kartų simfonija“ - klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais

Įsivaizduokite: simfonijoje arfos partiją pakeičia kanklės, o vietoje fleitų ir obojų groja lietuviški lumzdeliai, smuikus ir pučiamuosius atstoja liaudiškos birbynės, o rečitatyvuose skambančius vargonėlius keičia skudučiai. Kaip unikaliai tada skamba J. S. Bacho, W. A. Mozarto ir Patricko Haweso kūriniai, nutarė pademonstruoti Valstybinio dainų ir šokio ansamblio „Lietuva“ orkestras, kuris vasario 12 d. kviečia į Vilniaus Rotušę. Čia bus pristatyta „Kartų simfonija” – klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais.

Ši idėja ansamblio „Lietuva“ orkestro dirigentui dr. Egidijui Kaveckui kilo pernai, po itin sėkmingo muzikinės dramos „Legenda apie Pilėnus“ koncertų turo. Jo žiūrovus labiausiai nustebino, kaip Vytauto Klovos opera skamba atliekama liaudies instrumentais. „Dauguma įpratę, kad liaudies instrumentų ansamblis groja polkas ir kitą liaudies muziką. O mes grosime ir Bachą, ir Mozartą. Be abejo, norisi nustebinti publiką. Tai tikrai nemenkas uždavinys mums visiems, tačiau jau po pirmųjų repeticijų tapo akivaizdu, kad muzikantai šią užduotį įveiks. Tai naudinga, nes kinta ir jų muzikos suvokimas“, - kalba dirigentas dr. E. Kaveckas.

Minėti kūriniai parašyti simfoniniam orkestrui, o ansamblis „Lietuva“ tą patį skambesį turi išgauti trimis spalvomis: lumzdeliais, kanklėmis ir birbynėmis. Anot dirigento, liaudies instrumentų orkestras skamba itin originaliai ir išskirtinai atliekant Baroko, Klasicizmo laikmečių muziką. Tad pernai gegužės mėnesį Vilniaus Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje įvyko pirmas šios naujos ansamblio programos koncertas, į kurį netilpo visi norintys.

„Šiemet bus jau antras kartas, kai mūsų orkestras turės atlikti visą klasikinės muzikos koncertą. Anksčiau nesame groję tokių rimtų kompozicijų. Ansamblio muzikantai šiuos kūrinius gerai žino dar iš akademijos laikų, tačiau jų ilgą laiką negrojo. Darome tai ne tik dėl to, kad ši muzika įdomiai skamba, darome tai ir dėl savęs, nes muzikantams iškyla visiškai kitokie nauji uždaviniai, jie tobulėja“, - pasakojo dr. E. Kaveckas.

„Čia lygiai taip, kaip ir šokyje - iš klumpių staiga peršoki ant pirštų galų į puantus“, - patikslino solistė Dovilė Kazonaitė. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro metų viltimi pripažinta solistė mano, kad toks koncertas turėtų sudominti ir klasikinės muzikos gerbėjus, ir profesionalius muzikantus, mat daugeliui bus smalsu, kaip tai įmanoma ir ar apskritai įmanoma.

Orkestras klausytojams pristatys iškiliojo Baroko epochos genijaus J. S. Bacho Koncertą Nr. 3, D – dur, BWV 1054, skirtą klavesinui solo ir styginių orkestrui. Klavesino partiją atliks bene profesionaliausias Lietuvos klavesinininkas dr. Balys Vaitkus, o styginių partiją, pritaikytą liaudies instrumentų orkestrui - ansamblio „Lietuva“ orkestras. Koncerte skambės ir kitos epochos, Klasicizmo laikotarpio paties populiariausio kompozitoriaus W. A. Mozarto koncertas fleitai ir orkestrui D – dur, KV 314. Fleitos partiją atliks lumzdelininkė Rūta Raginytė bei motetas „Exultate jubiliate“, atliekamas Dovilės Kazonaitės (sopranas).

Koncerte taip pat skambės šių dienų Didžiosios Britanijos kompozitoriaus Patricko Haweso siuitos, skirtos Velso princui Charles‘ui, dalys. Siuita originaliai parašyta styginių orkestrui ir arfai, tačiau R. Raginytės talentingomis aranžuotėmis siuita puikiai skamba atliekama liaudies instrumentų orkestro. Paklausyti kitokio valstybinio ansamblio „Lietuva“ skambesio kviečiame 2019 m. vasario 12 d. į Vilniaus Rotušę.

Video:
https://goo.gl/8RXgq4
https://goo.gl/FtSDXT
https://goo.gl/UxMkyk
Renginio nuoroda: http://www.ansamblis-lietuva.lt
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.02.12  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika