apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje

Nuotraukų peržiūra

0
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, bendradarbiaudami su Vytautu Šaikumi, Rolandu Česūnu, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Asmens dokumentų išrašymo centru prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos bei Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Finansų ministerijos, rengia parodą „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje“.

Parodoje bus eksponuojami originalūs muziejuose, privačiose kolekcijose, įstaigose sukaupti asmens tapatybės ir kelionės dokumentai, išduoti nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų. Pateikti skirtingais laikotarpiais – Rusijos imperijos laikais, Pirmojo pasaulinio karo metais Vilnijos ir Klaipėdos krašte išduoti dokumentai; po Lietuvos Respublikos nepriklausomybės 1918 m. vasario 16 d. paskelbimo pirmaisiais metais naudoti vidaus ir užsienio pasai; karo ir pokario metais, sovietmečiu išduoti dokumentai; atkurtos Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu naudoti asmens tapatybės ir kelionės dokumentai. Eksponuojamas ir vienintelis Lietuvoje išlikęs originalus dokumentas su viena iš kelių tūkstančių Antrojo pasaulinio karo metais japonų diplomato Čiunės Sugiharos (Chiune Sugihara) išduotų vizų.

Parodoje taip pat bus pristatomi dokumentai, išduoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikams Rusijos imperijos Kauno gubernijoje. Pristatomas asmens tapatybės dokumentų išdavimo ir naudojimo požiūriu labai ryškus visuotinės pasportizacijos laikotarpis Lietuvoje (Oberosto krašte / Das Land Ober Ost), kai prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui šalį okupavo Vokietijos kaizerio Vilhelmo II kariuomenė. Šie eksponatai iliustruoja pirmųjų užsienio diplomatinių misijų užuomazgas jau nuo 1914 m., kai buvo kuriami Lietuvoje ir užsienyje veikę komitetai arba draugijos karo aukoms šelpti.

Parodos lankytojai galės susipažinti su pirmaisiais nepriklausomybės metais užsienio atstovybėse išduotais Lietuvos Respublikos užsienio pasais ir vėlesniu laikotarpiu naudotais diplomatiniais bei užsienio pasais karo aukoms šelpti. Eksponuojami nepriklausomybės laikotarpiu šalies gyventojams išduoti vidaus pasai, leidimai svetimšaliams gyventi Lietuvoje, palengvinto pasienio susisiekimo kortelės ir leidimai. Eksponatai primins laikotarpį, kai Lietuva buvo okupuota ir aneksuota SSRS ir kai 1941 m. vasario 8 d. buvo įvesta bendra SSRS pasų sistema.

Lankytojams pristatomuose dokumentuose, išduotuose po Antrojo pasaulinio karo 1944–1951 m. Viurtemberge, Detmolde (Vokietija) ir kitose sąjungininkių (JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos) įkurtose DP (Displaced Persons) – perkeltųjų asmenų stovyklose, užfiksuotas nepertraukiamas valstybingumo ir pilietiškumo saugojimo procesas. Saviti ir retai pasitaikantys Vilnijos krašto gyventojams ir piliečiams išduoti dokumentai.

Parodos eksponatai leis palyginti tarpukario Lietuvoje ir po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo išduotus asmens tapatybės ir kelionės dokumentus.

Parodos organizatorius
Vytautas Šaikus

Rengėjai
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Finansų ministerijos
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.02.16  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika