apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Paroda „Žygiui pasiruošę: JAV lietuvių organizacijos 1905–1939“

Nuotraukų peržiūra

0
Švenčiant Pasaulio lietuvių metus Nacionalinė biblioteka kviečia prisiminti tarpukary JAV veikusias lietuvių organizacijas. Lietuviai ne tik steigė savo politinius judėjimus, bet ir aktyviai rėmė atsikūrusią Lietuvos valstybę. Parodoje matome Tautos fondo išleistą Lietuvos gelbėtojo knygelę, Kanados lietuvių telegramą Lietuvos atstovybei JAV – sunkiu Lietuvai metu lietuviai buvo pasiruošę žygiams.

Visuomeninių organizacijų veikla buvo aktyvi ir įvairiapusė: tai ir susirgusių lietuvių lankymas, ir katalikų konferencijų organizavimas, ir įvairiausių organizacijų kvietimai į renginius. Parama Lietuvos kariuomenei užsiėmė gan karingai pasivadinusios Algirdo leibgvardija ir Vytauto gvardija, ketinusios formuoti ištisas raitelių divizijas. Nenorintys imtis ginklo dalyvavo kultūrinėje veikloje, steigė Lietuvos sūnų ir Lietuvos dukterų organizacijas.

Ne tik politika ir visuomeninė veikla domino JAV lietuvius. Daugelis jų užsiėmė verslu – steigė bendroves, platino akcijas, investavo Lietuvoje, siuntė pinigų perlaidas į Lietuvą. Dalis minimų organizacijų išgyveno ir aktyviai veikia mūsų dienomis. Kitos jau tapo istorija. Žvelgdami į JAV lietuvių organizacijas pirmiausia prisimename jų svarbų darbą telkiant išeivius ir remiant Lietuvos valstybę – darbą, kurį jos visos vykdė.

JAV lietuvių žygiai telkiant išeiviją ir remiant Lietuvos valstybę tebesitęsia. Tebus ši paroda jų darbų liudijimas ir dėkingumo išraiška. Buvome, esame, būsime – vieningi, laisvi, pasiruošę žygiui už Lietuvą.

Parodą rengė Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus vyresnysis redaktorius Vytautas Smilgevičius, Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus darbuotoja dr. Dalia Cidzikaitė. Parodos dailininkas Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus vyresnysis dailininkas Jokūbas Zovė.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.02.24  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika