apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Idiotas

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: F. Dostojevskis
Premjeros data: 2017.09.18
Trukmė: 2.00
Organizatorius: A|CH teatras
Režisierius: Anželika Cholina
Scenografas – Marijus Jacovskis.
Kostiumų dailininkė – Olga Filatova.
Šviesų dailininkas – Tadas Valeika.

SOLISTAI:
Myškinas – Donatas Švirėnas
Nastasja Filipovna – Beata Molytė
Rogožinas – Rokas Spalinskas
Aglaja – Audronė Dirsytė / Aušra Krasauskaitė
Vienas žymiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio (1821–1881) romanų „Idiotas“ naujai atgimsta Lietuvos teatro scenoje. Spektaklio režisierės-choreografės Anželikos Cholinos išverstas į šokio kalbą, šis kūrinys naujai prabyla apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą ir kartu suteikia viltį tiems, kurie dar „neparsidavė” šio laikmečio taisyklėms...
„Dabartinis laikas atėmė iš žmogaus savojo „aš pojūtį, dėmesį ir pagarbą savo individualumui. Mes dažnai nesugebame pamatyti šviesos nei savyje, nei kitame. O jei ir pavyksta tai padaryti, šiandien tai greitai yra įvardinama kaip keistumo apraiška. Žmogus tarsi neteko savo teisių, nebegali būti kitoks” – A. Cholina.
Šia prasme prieš 150 metų parašytas F. Dostojevskio „Idiotas" tampa visiškai šiuolaikiška literatūrine medžiaga. Pagrindinis šios istorijos veikėjas kunigaikštis Myškinas tampa žmogiškumo įsikūnijimu, per kurį Dostojevskis parodo kas gali atsitikti, kai toks žmogus susiduria su visuomene. Myškino „idiotizmas" dažnai susiduria su visuomenės normomis, taip parodomas kunigaikščio naivumas. Deja, „idiotas" negali išgelbėti savęs nuo visuomenės ir galiausiai išprotėja.
A|CH spektaklyje „Idiotas”, pasitelkiant subtilią šokio kalbą, atveriamos šios be galo jautrios visuomenės ir žmogiškumo žaizdos. Ieškoma atsakymų į vieną opiausių šio laikmečio klausimų: „Ar šiuolaikinis žmogus prarado galimybę būti savimi? Ar dar galima jį išgelbėti?
Myškino vaidmenį atliekantis aktoriaus Donato Švirėno manymu žmogaus stipriausias raumuo yra širdis. „Tik problema ta, kad visais laikais žmonės turėjo skirtingas širdis: vienus vadiname beširdžiais, kiti turi ją labai plačią, dar yra sudaužytos širdys, vieniem širdį skauda, o kitų - džiaugiasi. Mano personažas turi labai atvirą širdį, į kurią įsileidžia visus, nepaisant laikmečio, kultūros ir visuomenės normų. Ir tik nuo paties žmogaus priklausys ar jis taps geresniu, ar sumindžios ją”, - svarsto Donatas.
Spektaklyje skambės įspūdinga, dramatizmo kupina Gija Kančeli muzika.
Scenovaizdį kuria ilgametis choreografės bendramintis Marijus Jacovskis, spektaklio kostiumų dailininkė - Olga Filatova.
Neįprasta ir spektaklio artistų sudėtis. A. Cholina įkūnyti kūrinio personažus pasirinko ne tik šokėjus, bet ir dramos teatro aktorius bei dainininkus. F. Dostojevskio personažai reikalauja iš artisto begalinio dvasios gylio ir visiško atsidavimo. Taigi, ši įvairialypė spektaklio sudėtis leido choreografei sukurti itin įdomius, jautrius bei daugiasluoksnius vaidmenis.
„Spektaklis, tai lyg karas, kai tu privalai užkariauti žiūrovą, o „Idioto" „įgula" yra labai talentinga, stipri, turinti tuos ginklus, kurių reikia pergalei pasiekti... Taigi belieka jausti, matyti partnerį, girdėti muziką, bei teisingai padaryti užduotus uždavinius”, - teigia pagrindinį Myškino vaidmenį atliekantis aktorius Donatas Švirėnas.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.02.28  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika