apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Eglės Ulčickaitės personalinė paroda „Fragmentai“

Nuotraukų peržiūra

0
Kviečiame į jaunosios kartos tapytojos dr. Eglės Ulčickaitės personalinę parodą „Fragmentai“, kuri atidaroma gegužės 8 d., trečiadienį, 18 val.

EGLĖ ULČICKAITĖ. FRAGMENTAI
LDS galerija „Arka“, Aušros vartų g. 7 / 2019 05 08 – 28

„<...> Mintyse apžvelgdama savo kūrybą ir bandydama atsekti, kaip atsirasdavo paveikslai ir žodžiai apie juos, pastebiu du besikartojančius veiksmus – rinkimą ir konstravimą. Konstruoju paveikslus iš to, ką matau prieš akis, iš sąmonėj, atminty įstrigusių vaizdinių, eskizų, iš fotografijose užfiksuotų vaizdų, iš kultūrinio maisto. Šį tekstą irgi konstruoju – iš užrašuose padrikai išsibarsčiusių žodžių, jau sukonstruotų tekstų, savų ir svetimų minčių, iš pokalbių nuotrupų. Tiesa, kiekvienas menininkas, mokslininkas ar detektyvas vienaip ar kitaip atlieka šiuos rinkti-konstruoti veiksmus. Juos atlieka netgi nieko bendra su pastarosiomis sritimis neturintis žmogus: žmonės kaupia radinius – komodų stalčiuose ar atminties lentynose – iš praeities pėdsakų eiliuoja kas sau kokią odę laikui. Eiliuoja save. Žodžiais, vaizdais, daiktais, kūriniais. Ieško tinkamiausios vietos blankstančių jausenų nuotrupoms patalpinti. Atmintis išsaugo tik mažą dalį nugyvento laiko.

<...> Fragmentas [lot. fragmentum – nuolauža, skeveldra] – nedidelė visumos dalis, nuotrupa. Žodį „fragmentas“ šios parodos kontekste galima traktuoti daugiaprasmiškai. Parodoje pristatau keletą savo 2012 – 2019 m. kūrybos fragmentų iš tapybos, piešinių, akvarelių, koliažų bei radinių kolekcijų.

<...> Siekiau, kad paskiros parodos dalys, nors ir būtų galima atsekti jas veikiant tarsi etapus, persidenginėtų ir sluoksniuotųsi, o kartais – pasikartotų. Būtent netapataus kartojimosi įspūdžių fragmentai yra tai, ką kūryboje bandau artikuliuoti kaip laik(inum)o patirtį.
Tapybinėje plotmėje mane domina medžiaginė aplinka: daiktai, interjerai – vietos, kurias aplink save tveria, perdirba ir palieka žmogus. Didžiausią dėmesį skiriu kintančiai, utilitarinę reikšmę prarandančiai tos aplinkos daliai. Laiką tapyba bandau užčiuopti per tebeesantį, bet kitaip funkcionuojantį daiktą, jo reikšmės skirtumą.

<...> Tapybos mediją šiuose ieškojimuose tapatinu su faktų – sąmonės dirbinių kūrimu. Tapydama tarsi skolinuosi praėjusio laiko fragmentus, laiko nuotrupas – kad sukurčiau beformei dabarties erdvei struktūrą, kad praeities laiko virsmas dabartimi įgautų stuburą. Įsivaizduoju, jog taip įmanu užpildyti aiškesnio dabarties suvokimo stoką.“

Eglė Ulčickaitė, 2019


Eglės Ulčickaitės paroda „Fragmentai“ galerijoje „Arka“ veiks iki gegužės 28 d.
Galerija atvira: II-V 12-19, VI 12-16
Galerijos kūrybinę programą iš dalies remia: Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.05.14  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika