apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Jono Švažo / 1925-1976/ piešinių ir pastelės paroda

Nuotraukų peržiūra

0
„Iki objektyvaus, visiems matomo meninio rezultato yra dar ilgas, paslėptas ir kankinantis menininko kūrybos tarpsnis. Jis apima tuos užkulisius, kuriuose formuojasi mintys, bręsta arba numiršta vos įsižiebę sumanymai.

Jono Švažo kūrybiniame palikime yra nemažai įdomių piešinių , atliktų pieštuku ir pastėle, iš kurių matyti nepaprastas dailininko darbštumas, atkaklios gamtos studijos, ieškojimų ir koncepcijų raida, vaizdžiai išryškėja jo paveikslų kūrimo kelias. Juose atrandame menininką ir jo betarpišką sąlytį su aplinka, gyvą minties ir jausmo iškrovą, pačią meninio mąstymo eigą, žavinčią piešinio spontaniškumu.

Visa ,ką Švažas tapė – laivai , tiltai, pramonės įrenginiai, medžiai, Vilniaus senamiesčio kampeliai – buvo ilgai stebima ir grafiškai fiksuojama lakštų lakštuose, įvairiopais pavidalais ir variantais. Juose natūra perfrazuojama, siekiant nuotaikų, išraiškos, sprendžiant plastinius uždavinius, operuojant linijų ir formų ekspresija, toniniais niuansais, išnaudojant visas grafiško piešinio galimybes. Tai plataus mosto, ryškių švažiškų struktūrų, laisvai organizuojami išorinio pasaulio įspūdžiai, perleisti per vidinio išgyvenimo prizmę. Daugelyje jų dailininkas siekia tokio piešinio ir kompozicijos išbaigtumo, jog sukuria savotišką tapybinio paveikslo prototipą, grafiniu pavidalu išreikšdams šviesos ir tamsos santykius, toninę spalvų gradaciją, plastinio sumanymo visumą.“

Irena Kostkevičiūtė /albumas „Jonas Švažas“/
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.05.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika