apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
SPALVA-ŠVIESA / Tikrovė-Mitas-Užmarštis

Nuotraukų peržiūra

0
Renginys iš festivalio: 4-oji šiuolaikinės dailės kvadrienalė „Q19: Memorabilia. Įrašyti į atmintį“ 2019
Balandžio 24 dieną (trečiadienį), 18 val., LDS galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) atidaroma šeštoji šiuolaikinės dailės kvadrienalės „Q19: Memorabilia. Įrašyti į atmintį“ paroda. Ją sudaro dvi kolekcijos: menotyrininkės Ritos Mikučionytės atrinktų kūrinių kolekcija „Spalva-Šviesa“ ir menotyrininkės Nijolės Nevčesauskienės sudaryta ekspozicija „Tikrovė-Mitas-Užmarštis“.

Terminas memorabilia apibrėžia tai, kas pateikia įrodymų ar informacijos apie praeities įvykius. Tai gali būti suvokiama ir kaip tam tikrų objektų kolekcionavimas, siekiant kažką prisiminti. Q19 koncepcijoje atmintis funkcionuoja kaip skirtingus praeities fenomenus atskleidžiantys ir saugantys požiūriai: šiuolaikinis menas kryptingai skleidžiasi per įvairias atminties formas, kurios gali būti sisteminamos ir per asmenines atminties reikšmes, ir per kolektyvinės atminties ženklus.

Kolekcijos „SPALVA-ŠVIESA“ kuratorė Rita Mikučionytė:
„Mano akiratyje – prisiminimai ir šviesa. Šviesa yra spalva.
Pildydama savuosius spalvų „portalus“ ir šviesos kapsulę mąsčiau apie realią ir anapusinę šviesą, apie liūdesio ir ilgesio ūkuose paskendusius kūrinius, kartais ironiškus, kartais istoriškus, kartais retoriškus...
Dėliojau savąjį parodos vaizdų žemėlapį, siekdama išsaugoti nostalgiškų praeities įvykių ir melancholiškų įspūdžių spindesį bei švytėjimą.
Išgryninus šviesą kaip kūrinio formavimo estetinį vienetą, grįžau prie fizikinių ir anapusinių „šviesoraščio“ savybių. Viena vertus, šviesa eksponuojamuose dailės kūriniuose yra neišvengiamai atviras emocinių būsenų atspindys. Kita vertus, įprastus kasdienybės vaizdinius betarpiškai keičia abstraktūs, dažnai intensyvūs spalvų deriniai tarsi ekranų atšvaitai.
Šviesa yra spalva. Ji sklinda stingdančiais, lyg seniai mirusio šviesulio spinduliais. Todėl stengiausi šią efemerišką, kartu esamą ir nesamą šviesą gaudyti ir talpinti į uždarą, šįkart – parodos, „konteinerį“.“
Kolekcijoje „SPALVA-ŠVIESA“: Ričardas Bartkevičius, Kunigunda Dineikaitė, Vytautas Jurkūnas, Adelė Liepa Kaunaitė, Kęstutis Lupeikis.

Kolekcijos „TIKROVĖ-MITAS-UŽMARŠTIS“ kuratorė Nijolė Nevčesauskienė:
„LDS galerijoje „Meno parkas“ ekspozicija suformuota tarsi dialogas tarp skirtingų kartų autorių, savitai brėžiančių ribas tarp realybės, tikrovės, mitologizuoto pasaulio suvokimo ir šio pasaulio užmaršties. Tapyboje, tekstilėje, keramikoje skulptūroje skirtingu atminties-užmaršties lygmeniu ryškėja autoriai su konceptualiuoju sandu. Skirtinga kalba perteikiami asmeniški, asociatyvūs, medžiagiški, trapūs pasakojimai.
Vieni kuria meno kūrinių galimybių atskleidimo istorijas, kiti žeria atvirą kritiškumą kultūrinės atminties, kelionių, kolekcionavimo ir domėjimosi žmogaus-atradėjo amplua arba muziejų kultūros poveikiu. Dar kiti autoriai akumuliuoja laiko ir erdvės dimensijų skirtumus, puoselėja realybei konfrontuojančius artefaktus. Jie atsiveria skirtingomis kūrinių prasmėmis, varijuodami augalų antropomorfiškomis prasmėmis, ryšiu tarp mito ir nūdienos. Netikėtas medžiagiškumas atsiskleidžia KITOKIOS atminties, svetimų teritorijų, prasmių ekologijos ir gamtos naratyvais.

Istorinės atminties ir nūdienos-praeities paradoksus ženklina skirtingos stilistikos atvėrimai. Abstrakčiąsias tapybines ir grafinės raiškos priemones pasitelkę dailininkai kuria abstrahuotu, konceptuliu, spalviniu ir tapybiškuoju kontrastais paremtus pasakojimus, skirtingai išgryninančius meninės kalbos prasmę – linijos, atvėrimo, plyšio, prieblandos ir kt. būdus. Šis atminties įprasminimo ir fiksavimo kelias nesibaigiantis ir nuolat atviras interpretacijoms, kaip ir amžinas laiko ir pasakojimo kūrimo procesas.“
Kolekcijoje „TIKROVĖ-MITAS-UŽMARŠTIS“: Eglė Norkutė, Nerijus Erminas, Kęstutis Grigaliūnas, Audrius Gražys, Ina Budrytė, Jurga Šarapova, Marius Jonutis, Elvyra Kriaučiūnaitė, Danutė Gražienė, Vytautas Tomaševičius, Romualdas Balinskas, Lina Ringelienė, Nijolė Vilutiene, Sigita Dackevičiūtė, Algimantas Biguzas, Arūnė Tornau, Marta Vosyliūtė, Aistė Bugailiškytė, Donara Manuk, Viktoras Paukštelis, Gustas Jagminas.

Abi kolekcijas galite apžiūrėti iki gegužės 18 dienos.
***
Q19 parodose 8-ose galerijose dalyvauja 128-ų menininkų kūriniai. Kiekvienai ekspozicinei erdvei sudaromos atskiros kolekcijos pagal kuratorių suformuotas potemes.

Kitos Q19 parodos:
2019 m. balandžio 12 d. – gegužės 6 d. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius);
2019 m. balandžio 12 d. – gegužės 6 d. LDS Arkos dailės galerijoje (Aušros Vartų g. 7, Vilnius);
2019 m. balandžio 12 d. – gegužės 6 d. LDS Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius);
2019 m. balandžio 12 d. – gegužės 6 d. LDS Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius);
2019 m. balandžio 19 – gegužės 12 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Didžioji vandens g. 2, Klaipėda);
2019 m. balandžio 24 d. – gegužės 18 d. LDS Meno parko galerijoje (Rotušės a. 27, Kaunas);
2019 m. balandžio 29 d. - gegužės 16 d. LDS „GalerijaXX“ (Laisvės a. 7, Panevėžys);
2019 m. balandžio 30 d. – gegužės 25 d. LDS Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3, Vilnius).

Q19 organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga.

Partneriai: Dailininkų sąjungos galerija, Vilniaus grafikos meno centras, Šv. Jono gatvės galerija, Arkos dailės galerija, Klaipėdos galerija, Meno parkas, GalerijaXX, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Kuratorės: Rita Mikučionytė, Nijolė Nevčesauskienė, Evelina Januškaitė.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, 7 meno dienos, M-puslapiai, bernardinai.lt.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.05.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika