apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Mats Gustafsson solo/duo su Liudu Mockūnu

Nuotraukų peržiūra

0
Mats Gustafsson solo/duo su Liudu Mockūnu

Ryškiausias šio „Improdimensijos“ sezono karūnos brangakmenis – trijų dienų švedų saksofonisto Matso Gustafssono rezidencija. Tai unikali ir nepakartojama galimybė išvysti šį muzikinį nutrūktgalvį „MAMA Studios“ aplinkoje. Aukščiausio lygio instrumento valdymo technika, savita estetinė pajauta ir bekompromisiškumas užkėlė šį muzikantą ne tik į Europos, bet ir į pasaulio improvizacinės bei džiazo muzikos Olimpą.
M. Gustafssonas – aistringas muzikos įrašų kolekcionierius. Būtent retų vinilinių plokštelių medžioklė atginė šį švedų talentą į Lietuvą. Internetiniame aukcione „eBay“ aptikęs itin retą, vos 99 kopijų tiražu išleistą Fowardo Rilley ir Barry Guy įrašą „Discussions“, M. Gustafssonas suprato, kad finansinių lėšų įsigyti šią kolekcinę retenybę nepakaks. Nusprendęs kreiptis teisiai į parduodamo įrašo savininką, kuris buvo lietuvis, jis sulaukė pasiūlymo manais į itin retą plokštelę atvykti į Lietuvą ir surengti koncertą vietos melomanams. Taip 2008 m. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre Lietuvos publiką išvydo Matsą. Jis surengė ne tik solo pasirodymą, bet ir pagrojo kartu su Lietuvos džiazo atstovais: A. Gotesmanu, Eugenijumi Kanevičiumi, L. Mockūnu bei Marijumi Aleksa. Prieš kelerius metus, viename interviu M. Gustafssonas prasitarė, jog tai buvo vienas įsimintiniausių jo gyvenimo epizodų. Šio koncerto medžiagą vinilinės bei kompaktinės plokštelės formatuose užfiksavo „NoBusinessRecords“.
Prabėgus metams, po šio netikėto pasirodymo M. Gustafssonas sugrįžo į Vilnių. Kamerinę Mažojo teatro salę pakeitė sakrali Šv. Kotrynos bažnyčios erdvė, kurioje aidėjo baritoninio saksofono papliūpos bei dunksėjo legendinio britų kontrabosininko Barry Guy tampomos stygos. Antrojoje šio koncerto dalyje, tęsiant 2008-ųjų pasirodymo tradicijas, prie svečių iš užsienio prisijungė: L. Mockūnas, Skirmantas Sasnauskas, E. Kanevičius ir A. Gotesmanas.
Tai nebuvo paskutinis M. Gustafssono vizitas mūsų šalyje. 2016 m. maestro sugrįžo į ‚Vilnius Jazz“ festivalį. Šįkart su it viesulas į džiazo padangę įsiveržusiu ir daugelio kritikų žandikaulius atvipti privertusiu „The Thing“ trio. O dar po metų tame pačiame festivalyje susirinkusi publika gerėjosi M. Gustafssono suburto įstabiojo „Fire! Orchestra” pasirodymu.
M. Gustafsson diskografiją – įspūdingas, daugiau nei iš pusės tūkstančio įvairių įrašų susidedantis monumentas, liudijantis savitą ir išskirtinį šio muzikanto skambesį. Per savo karjerą M. Gustaffsonas yra pasirodęs daugelyje prestižinių muzikos festivalių, o jo koncertinė geografija apraizgiusi bemaž didžiąją dalį pasaulio žemėlapio. Per savo karjerą šis saksofonistas yra bendradarbiavęs su Paulu Lovensu, Joe McPhee, Kenu Vandermarku, Colinu Stetsonu, Peteriu Brötzmannu, Jimu O'Rourke, Craigu Tabornu, Misha Mengelbergu, Dereku Bailey, yra dirbęs su tokiais kolektyvais bei projektais kaip „Sonic Youth“, „The Ex“, „Merzbow“, „ZU“ ir daugeliu kitų.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.05.20  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika