apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Paroda: „Tekstilė keramikoje ir keramika tekstilėje“

Nuotraukų peržiūra

0
Gegužės 14 d., antradienį, 18 val. UMI galerijoje ,,Galera'' ( Užupio g. 2A ) atidaroma paroda „Tekstilė keramikoje ir keramika tekstilėje“. Parodos dalyvės keramikės Lina Bačianskaitė, Rimgailė Dručiūnaitė, Dalia Gineitė, Beatričė Kelerienė, Aušra Laurinavičienė, Laura Milevičiūtė - Černiauskienė, Normantė Naruševičienė, tekstilininkės Greta Kardi ( Kardišiūtė ), Karolina Kunčinaitė, Lina Zavadskė, Jūratė Vanagaitė susibūrė draugėn paskatintos kuratorės, keramikės Eglės Maskaliūnaitės kvietimo. Ji parodos idėją apibūdino kaip galimybę tekstilės ir keramikos dialogu išlaisvinti kūrybines nuostatas, skirtingų raiškų potyriais praturtinti egzistuojantį meninės kalbos arsenalą. Aktyviai kūrybiniame gyvenime dalyvaujančioms menininkėms ši idėja pasirodė patraukli ir intriguojanti. Juk ilgus metus keramikai ir tekstilininkai, nors ir atviri naujoms idėjoms bei technologijoms, neieškojo tarpusavio sąsajų, neperžengė disciplinos ribos.
Netradicinis parodos koncepcijos pasirinkimas keramikos ir tekstilės kūrėjas įkvėpė netikėčiausiams sprendimams. Eksponuojami kūriniai stebina skirtingų raiškos priemonių susipynimu, konceptualiomis potekstėmis, improvizacijomis, žaidybinių elementų įvedimu. Vis tik, realaus ir nerealaus pasaulio susidūrimas, kietos, ilgaamžės medžiagos - molio ir minkštos, trumpalaikės - vilnos junginiai ar jų priešpastatymas nesuskamba dramatiškomis gaidomis. Menininkių išgyventos naujos patirtys išsakomos subtiliai, be postmodernizmui būdingų šokiruojančių kalbos ženklų. Kūriniuose vyrauja intymus kalbėjimo būdas, prislopinta jausmų gama, vos pastebimas gyvenimo patirčių, išgyvenimų atvėrimas. Pagrindinę parodos idėją kūrėjos saikingai perpasakoja skirtingų medžiagų deriniais, tonacijomis.
Tekstilės ir keramikos gretinimas, netgi jų medžiagiškumo persipynimas tapo nelengva kūrybine užduotimi, tačiau menininkes skatino ieškoti naujo požiūrio, gilintis į specifines medžiagos savybes, perfrazuoti jų fizines raiškas. Žiūrovui parodos idėja ir jos daugiakalbis išsakymas suteiks neeilinę patirtį kitu kampu žvelgiant į keramikos ir tekstilės medžiagiškas ar simbolines jungtis.
Paroda „Tekstilė keramikoje ir keramika tekstilėje“ veiks iki gegužės 26 d.
Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.05.20  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika