apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Paroda „Rasos. Vilniaus nekropolija“

Nuotraukų peržiūra

0
Renginys iš festivalio: Kultūros naktis 2019
Lenkijos nacionalinio kultūros paveldo užsienyje instituto „Polonika“ parengta paroda yra skirta Vilniaus Rasų kapinėms. Šios vaizdingai pasklydusios tarp senais medžiais apaušusių kalvų kapinės laikomos pačiomis vertingiausiomis iš visų Vilniaus kapinių. Nenusakomos istorinės reikšmės vieta, kur palaidota daug žinomų asmenų, nemažiau svarbi ir meniniu požiūriu, dėl čia esančių ypatingų kapinių meno ir architektūros objektų. Šios kapinės yra ne tik lenkų kultūros paveldo esančio užsienyje dalis, bet ir svarbus nepriklausomos Lietuvos šiuolaikinio paveldo bei tapatybės elementas. Su ypač dideliu rūpesčiu šią nekropoliją globoja Senųjų Rasų priežiūros visuomeninis komitetas, kuris savo veiklai lėšas kaupia rinkdamas visuomenines bei privačių asmenų aukas, taip pat bendradarbiavimo su Lenkijos nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios vykdo restauravimo darbus bei Nacionalinio Kultūros ir Paveldo Ministerijos dotacijų dėka. 2018 metais Lietuva pradėjo vykdyti ir finansuoti kapinių revitalizavimo projektą.

Ši paroda yra 2013-2018 metais vykdytų Rasų kapinių dokumentacijos tvarkymo darbų rezultatas. Darbus, kurie buvo finansuojami pagal Nacionalinę Humanistikos Vystymo Programą atliko Varšuvos Stefano Wyszyńskio universiteto Meno istorijos institutas kartu su Edukologijos universitetu Vilniuje. Vienas iš atliktų darbų yra antkapinių paminklų katalogas on-line: cmentarznarossie.sztuka.edu.pl.

Paroda lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.

Organizatoriai: Lenkijos nacionalinio kultūros paveldo užsienyje institutas POLONIKA, Lenkijos ambasada Vilniuje, Lenkijos institutas Vilniuje, "Kultūros naktis"
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.07.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika