apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Studentų batikos kūrinių paroda

Nuotraukų peržiūra

0
eksponuojama Kauno kolegijos Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentų: Olego Moisejenko, Ofelijos Parašinskaitės ir Luko Minkevičiaus batikos kūrinių paroda.

Batika tai – tekstilės dekoravimo technika, kuri atsirado prieš beveik 2000 metų ir yra kildinama iš Javos salos. Nors ši technika neturi lietuviškų šaknų, tačiau yra sietina su audinių dažymu augaliniais (ir ne tik) dažais, kiaušinių marginimu vašku, kadangi batikos technikoje yra naudojamas lydytas vaškas, be to, šias technikas sieja ir panaši darbo eiga. Į Vakarų šalis batiką atvežė danų keliautojai XVII a., o į Lietuvą ji atkeliavo tik praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje.

Batikos kūrimo procesas ilgas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės, tačiau ji nepraranda savo populiarumo, kadangi suteikia galimybę sukurti unikalų meno kūrinį. Parodoje jaunieji menininkai eksponuoja studijų metu kurtus darbus, kuriuos inspiravo charakteringa Kauno architektūra. O. Moisejenko gilinosi į seniausio ir gražiausio mieste – Perkūno namo – istoriją, kūrinyje išsaugodamas jo gotikinės architektūros savitumą, harmoniją ir grožį. O. Parašinskaitę sudomino tilto motyvas, kurį jaunoji menininkė savo darbuose pripildė simbolinės prasmės. L. Minkevičius įamžino Pažaislio vienuolyną ir Linkuvos dvarą, batikos kūriniuose atskleisdamas jų didingumą.

Kiekvienas kūrinys tai – atskiras pasakojimas, kuriame studentai išsaugojo istorinį fundamentą, tačiau, sykiu, suteikė pasirinktiems motyvams šiuolaikiškumo, originalumo.

Parodos kuratorė: Birutė Sarapienė
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.09  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika