apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
MALINA

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Ingeborgos Bachmann
Premjeros data: 2017.11.10
Trukmė: 01.00
Organizatorius: Klaipėdos lėlių teatras
Vaidina: Aušra Bakanaitė, Andrius Tarasevičius, Monika Mikalauskaitė, Vytautas Kairys, Matas Saladžius, Taurūnas Baužas, Agnė Pulokaitė
Čia metu aš
širdį, buvusią tarp žmonių,
rūbus ir priesaikos spindesį:
Tamsesnis tamsoj – esu nuogesnis.
Neištikimybėj ištikimas.
Aš esu tu, kai esu aš.
Paul Celan „Tolumos pagarbinimas“, vertė Sigitas Geda
Tamsioji pasaulio pusė. Kiekviename iš mūsų slypinti griaunančioji jėga. Meilė ir ją iš lėto graužianti kaltė dėl žmogaus kare sužeisto kito žmogaus. Neįvykusiuose, neišdrįstuose pokalbiuose paskendusi susikalbėjimo galimybė. O gal kaip tik – grįžimas į pradžią, kur dar kuriama, o ne griaunama. Savo vidinių demonų sutramdymas. Meilė, kurios plakimo pakanka išpirkti žmonijos kaltes. Poezija – lyg gydantis balzamas sužeistai širdžiai. Kas vyksta mūsų vidiniuose kambariuose? Ar mūsų akys pakankamai plačiai atvertos, kad pro jas patektų šviesa?
Spektaklyje, įkvėptame 1971 m. austrų rašytojos ir poetės Ingeborgos Bachmann romano „Malina“, o taip pat jos ir žydų kilmės vokiškai kūrusio poeto Paulio Celano, laikomo vienu žymiausių poetų „po Šoa“, tikros meilės istorijos, nesistengiama nuosekliai atkurti vieno intelektualiausių praėjusio amžiaus romanų, juolab kad ir knygoje pasakojama istorija nebūtinai siūlo tokį kelią. Skaitytojas, kaip ir spektaklio žiūrovas, patenka į Aš vidinį pasaulį – čia patirčių prisiminimai persipina su vaizduote, liguistos baimės priepuoliai ir moraliniai prieštaravimai yra malšinami užgimstančios (o gal tik įsivaizduojamos?) meilės Ivanui, kolektyvinės kaltės, vienatvės jausmus slopina vis sugrįžtanti kūrybinė aistra. Tačiau čia pat – šūsnys neišsiųstų laiškų, kalėjimu virstantis vidinis pasaulis ir vis giliau šaknis į dūšią įleidžianti tamsioji pusė – Malina.
Spektaklio kūrėjai kelia klausimą, kodėl žmoguje užgimsta baimė gyventi. Kodėl nutinka taip, kad net ir turėdami begalinę laisvę nebežinome, kur mūsų vieta, ir užsidarome savo vidiniame kambaryje. Ar tai liga, ar nelaimingos meilės, įskaudintos vaikystės, netekties, galiausiai – tamsių žmonijos istorijos dėmių, išaugančių į kolektyvinį pasąmoningą kaltės jausmą, pasekmė? Ar mylėti žmogų reiškia atiduoti jam savo širdį? Ir jei žmogus negali, gal menas išsaugos pasaulio grožį?
Bilieto kaina – 7 €, perkant bilietą iš anksto 6 €
Informacija telefonu 846239932
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.11  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika