apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
TANYA TAGAQ (Kanada) su simfoniniu orkestru, dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Nuotraukų peržiūra

0
Renginys iš festivalio: XXIX Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis "Gaida 2019"
Į Vilnių atvažiuoja „Polar Punk“ tituluojama garsioji Kanados atlikėja Tanya Tagaq. Įžymiosios Björk scenos partnerė, stulbinančio balso menininkė spalio 12 d. surengs ypatingą pasirodymą, kuriame jos scenos partneris bus Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.
Tanya Tagaq visame pasaulyje garsėja kaip itin savita inuitų gerklinio dainavimo atlikėja. Jos dainavimo maniera apibūdinama kaip laukinė, paslaptinga, keista, nuostabi, o ji pati vadinama didžiausia Kanados muzikos sensacija, nors jos albumai labiau priklauso „world music“ kategorijai. Tanya Tagaq yra istorijų be žodžių pasakotoja ir garsų skulptorė. Ne veltui su ja bendradarbiauja ir ekscentriškoji Björk, ir žymusis „Kronos“ kvartetas.
Tanya Tagaq yra Kanados čiabuvė, kilusi iš šiaurinėje Kanados teritorijoje esančio nedidelio Nunavuto miestelio Keimbridž Bėjaus. Tačiau unikaliu ir tradiciniu gerkliniu dainavimu ji susidomėjo jau išvykusi studijuoti – Naujosios Škotijos menų ir dizaino koledže Halifakse ji baigė vaizduojamųjų menų studijas. Pasak dainininkės, anuomet viename iš mamos gautų siuntinių ji rado gerklinio dainavimo įrašą, kuriame išgirdo „savo kraštą“: iš ilgesio Nunavuto poliarinėms vasaroms, savitam žydinčios tundros grožiui, ji pati pradėjo improvizuoti. Susiradusi daugiau senųjų gerklinio dainavimo atlikėjų įrašų, Tagaq susikūrė unikalią dainavimo manierą, atstojančią net dviejų žmonių dainavimą vienu metu. Be to, ji savo pasirodymus rengia kaip balso performansus, įvelkamus į elektroninę, metalo ir roko muzikos elementus sujungiančią garsinę terpę.
https://www.youtube.com/watch?v=dumvYzfuT0w
https://youtu.be/KNb2ZDjeiU4
https://youtu.be/0FZZ3vAyrbo
Tiek Kanadoje, tiek svetur ji pirmiausia išgarsėjo bendradarbiavimu su įžymiąja Björk jos koncertiniuose turuose ir 2004 m. įrašytu albumu „Medúlla“. Tanya Tagaq taip pat rengia bendrus pasirodymus su „Kronos“ kvartetu daugelyje Šiaurės Amerikos scenų: nuo 2006 m. debiuto su projektu „Nunavut“ Vankuverio atlikimo menų centre „Chan Centre for the Performing Arts“ iki Niujorko festivalio „Spring for Music Festival“ garsiojoje „Carnegie Hall“ salėje. 2015 m. „Kronos“ kvarteto užsakymu Tanya Tagaq sukūrė naują kūrinį projektui „Fifty for the Future“, kurį legendinis kolektyvas buvo atvežęs ir į Vilnių – festivalyje GAIDA 2016 m. buvo surengtas „Kronos“ anšlaginis koncertas.
Atlikėja bendradarbiauja su populiaria keltiškojo „fusion“ stiliaus grupe „Shooglenifty“. Su kalmukų gerklinio dainavimo atlikėju Okna Tsahan Zamu ir samių dainininku Wimme 2005 m. ji įrašė albumą „Shaman Voices“ („Šamanų balsai“). 2008 m. albume „Auk/Blood“ Tanya bendradarbiavo su alternatyviojo metalo atlikėju Mike’u Pattonu.
Tanya Tagaq daug koncertuoja ir įrašinėja. 2005 m. ji išleido albumą „Sinaa“ (išvertus iš inuitų kalbos – „pakraštys, briauna“), kuris Kanados muzikos apdovanojimuose buvo nominuotas penkiose kategorijose, viena iš jų – geriausios atlikėjos. 2006 m. „Sinaa“ nominuotas „Juno“ apdovanojimams kaip geriausias čiabuvių muzikos įrašas. 2011 m. atlikėja išleido koncertinį albumą „Anuraaqtuq“, įrašytą jos pasirodymo Kvebeke vykstančio festivalio „Festival International de Musique Actuelle“ metu. 2014 m. pasirodė albumas „Animism“, kuris laimėjo prestižinį Kanados „Polaris“ muzikos prizą. Beje, atsiimdama prizą savo pasisakymu Tanya Tagaq sukėlė skandalą ir išprovokavo gyvūnų teisių aktyvistų „PETA“ išpuolį, nes ragino vartoti ruonienos – turėdama minty, kad reikia labiau rūpintis žmonėmis, nei gyvūnais. 2015 m. kituose, „Juno“ apdovanojimuose „Animism“ pelnė Metų čiabuvių muzikos albumo prizą ir buvo nominuotas geriausio alternatyviosios muzikos albumo kategorijoje.
2016 m. buvo išleistas ketvirtasis Tagaq albumas „Retribution“. Tais pat metais jai buvo įsegtas Kanados ordinas, teikiamas Kanados monarchės – karalienės Elžbietos II.
2018 m. Tagaq išleido atsiminimais paremtą grožinę knygą „Split Tooth“, kuri vėlgi pateko į apdovanojimų akiratį: 2018 m. buvo nominuota literatūrinei premijai „Scotiabank Giller Prize“, 2019 m. – „Amazon.ca First Novel Award“ apdovanojimui.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.12  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika