apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Grafikos darbų paroda „Rudens monologai“

Nuotraukų peržiūra

0
Renginys iš festivalio: Mažeikių Meno Festivalis 2019
Kuratorė Regina Urbonienė pristatys dviejų ryškių Lietuvos dailininkių, vienos kartos ir vienos meninės mokyklos auklėtinių, kolegių ir artimų draugių – Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės ir Nijolės Šaltenytės kūrinius.

Šių menininkių kūrybinio kelio pradžia sutapo su XX a. 8-ojo dešimtmečio pradžioje lietuvių grafikoje debiutavusia taip vadinama „moteriškąja“ karta, kuri prabilo nauja, metaforiška ir emocionalia plastine kalba, rinkosi klasikines metalo technikas, leidusias perteikti kamerines intonacijas, subtilias tonines gradacijas, plonyčių linijų ažūro virpesį. Abi šias menininkes jungia polinkis improvizuoti, sugebėjimas atsinaujinti, keistis, stebinti. Jos plečia grafikos sąvokos ribas, nevaržomos technologinių apribojimų, pasitelkdamos skaitmeninę spaudą, kurdamos erdvinius objektus. Kūrėjų pelnyti reikšmingi respublikinių ir tarptautinių grafikos parodų apdovanojimai tik patvirtina jų sugebėjimą reikšti savo idėjas universaliais meno vaizdiniais.

K. Kriaučiūnaitės kūrybiniam braižui artima dekoratyvi, estetiška, nepriekaištingai sukomponuota abstrakcija. Ryškus posūkis menininkės kūryboje įvyko po 1994 m., apsilankymo gimtojoje Argentinoje, kai dailininko Ricardo Crivellidirbtuvėje ji susipažino su autorinio rankų darbo popieriaus kūrimo paslaptimis. Plačios meninio popieriaus raiškos galimybės sužavėjo dailininkę, ir tai tapo daugybės jos sumanymų pagrindu: „Popieriaus lapas – tai kažkas daugiau, negu plokštuma, ant kurios piešiame, rašome ar spausdiname. Jame glūdinti paslaptis visada vilioja. Aš pajutau jo atsiradimo žavesį, kai pati pradėjau jį gaminti iš pulpos, savo rankomis pasigamintos masės iš skudurų, augalų, pluošto, iš meldų, cikorijos, plunksnų, pūkų, kiaušinio lukštų, šuns plaukų… iš visko. Kiekvieną kartą, prisiliesdama prie popieriaus paslapties, jaučiuosi tarsi atlikdama savotišką ritualą. Galbūt todėl savo popierius vadinu „burtalapiais“

Nijolė Šaltenytė nuo pat kūrybinio kelio pradžios ištikima vienai technikai – ofortui, praturtintam akvatinta. Jos grafikos lakštai išsiskiria techninio atlikimo preciziškumu ir meistryste, gebėjimu išgauti faktūrų įvairovę, akvatintos grūdelių peršviečiamumą derinti su sodriu juodų tonų gilumu. Figūratyviuose N. Šaltenytės kūriniuose beveik visada yra literatūrinė mįslė, savotiška intriga, paliekanti žiūrovui plačios erdvės apmąstymams. Naujausių kūrėjos estampų forma išgryninta ir nekomplikuota, jie traukia žiūrovą meistriška apimčių modeliuote, turtinga paviršių faktūrų įvairove, gaivia atspaudo švara. Ir persmelkia sunkiai nusakomu nostalgijos dvelksmu, kurį jautriai apibūdino pati autorė: „Gyvenime, daiktuose, įvykiuose, žmonėse man norisi surasti, įžvelgti kažkokias gilumines priežastis, savo logiką ir esmę, tai, ko nematyti iš pirmo žvilgsnio. Traukia paslaptis, kurią jauti medžio stovėjime, žvaigždžių mirgėjime, gyvenime, istorijoje, kuri šmėsteli praeivio akyse arba langų stikluose saulei leidžiantis.“
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.16  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika