apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Istorijų choras: „Ramybės, ramybės…“

Nuotraukų peržiūra

0
Renginys iš festivalio: Istorijų festivalis 2019
Pačiame Kauno viduryje, tarp Vytauto pr. ir Trakų gatvės, tarp Totorių ir bažnyčios gatvių, dunkso didžiulis keturkampis kvartalas, apaugęs vešliais medžiais ir sėte nusėtas kryžiais ir paminklais. Čia vienos prie kitų yra prisišliejusios net ketverios paskirų tikybų kapinės: katalikų, evangelikų, ortodoksų ir nedideliame šiaurės rytų kampe – musulmonų. Tai tikras mirusiųjų miestas, kuriame amžinojo poilsio vietą rado tūkstančiai kauniečių („Mirusiųjų miestas“, Savaitė, 1944).

Šiandien vadinamasis Ramybės parkas arba Kauno senosios kapinės – gyvas atminties laukas, kuriame ilsisi ne tik čia palaidoti žmonės, bet ir daugybė su šia vieta susijusių istorijų. Dalį šių istorijų mes surinkome ir užrašėme. Tuomet jos įsikūrė meno kūriniuose ir ėmė gyventi naują gyvenimą…

Didysis festivalio atidarymas atvers duris į parko istoriją. Renginio metu pamatysite ir išgirsite:
Istorijų chorą, kuris atliks kantatą „Ramybės, ramybės…“.
Prie Istorijų chorų prisijungs keturių konfesijų šventikai.
Istorijos – kauniečių, libretas – Daivos Čepauskaitės, muzika – Vidmanto Bartulio. Dirigentė – Danguolė Beinarytė.
Vaizdo ir garso instaliaciją „Pavėjui“. Autorė Jenny Kagan.

Parko istorija

Kauno senosios kapinės arba vadinamasis Ramybės parkas yra unikali miesto vieta. Šioje nedidelėje teritorijoje iki Antrojo pasaulinio karo sugyveno keturios konfesijos: evangelikai liuteronai, musulmonai, stačiatikiai ir katalikai. Nors sovietmečiu kapinės sunaikintos, čia vis dar ilsisi daugybė skirtingų tautybių žmonių – suomių-švedų rašytojas Henry Parlandas, operos solistė Veronika Podėnaitė, generolas Silvestras Žukauskas, vokiečių kariai, kritę Pirmajame pasauliniame kare, Lietuvos kariai savanoriai ir daugelis kitų.

Turbūt niekur kitur Kaune neišlikę tiek daug buvusio daugiataučio miesto ženklų –
čia vis dar stovi cerkvė, senoji mečetė, A. Puškino gimnazija, menanti vokiečių gimnazijos istoriją, netoliese – buvusi lenkų gimnazija (dab. S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija) ir rusų gimnazija (dab. Kauno pedagogų kvalifikacijos centras).

Sovietmečiu šios kapinės tapo ir savotiška rezistencijos vieta. Vėlinės čia sutraukdavo šimtus kauniečių, kurie būriuodavosi prie S. Dariaus ir S. Girėno mauzoliejaus ar prie paminklo žuvusiems už Tėvynę. Taip jie sukeldavo tikrą galvos skausmą sistemos sergėtojams. 1956 m. spontaniškoje solidarumo su Vengrijos revoliucija demonstracijoje dalyvavo net 2000 žmonių. Panašūs įvykiai kartojosi 1957 m. ir 1958 m. Nenuostabu, kad 1959 m. pradėtas kapinių perkėlimas. Daugelis kapų buvo tiesiog sulyginti su žeme, jų vietoje nutiesti asfaltuoti takai, suprojektuotas poilsio parkas. Tačiau žmonių atmintyje kapinių istorija dar gyva – ji likusi pasakojimuose apie iškapstytus kaulus ar parko šešėliuose besislepiančius vaiduoklius. Šią istoriją mena ir dabartinės parko šeimininkės – varnos…
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.18  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika