apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Trojietės

Nuotraukų peržiūra

Nacionalinis Kauno dramos teatras Kaunas
2019.10.19    18:00
Pjesės autorius: Euripido tragedijų motyvais
Premjeros data: 2019 m. sausio 18, 19, 25 d.
Trukmė: 3 val. 10 min.
, Dviejų dalių spektaklis
Režisierius: Povilas Makauskas
Vaidina: Saulius Čiučelis, Vilija Grigaitytė, Fausta Semionovaitė, Martyna Gedvilaitė, Eglė Grigaliūnaitė, Vaidas Maršalka, Gytis Laskovas
Scenografas Povilas Makauskas ir Dominyka Kačonaitė
Kostiumų dailininkė Dominyka Kačonaitė
Kompozitorė Gabija Gaigalaitė
Vaizdo projekcijų autorė Oliwia Szanajca-Kossakowska
Vaizdo menininkas Ridas Beržauskas
Žmonės kariauja jau tūkstantmečius. Vargu, ar žmonijos istorijoje buvo nors trumpas taikos atokvėpis, kada kuriame nors žemės kampelyje nevyktų mūšiai. Šiandien pasaulis tebekariauja, prisidengęs įvairiomis ideologijomis bei religijomis, laužydamas žmonių likimus, sukeldamas socialines tragedijas. Apie tai kūrė dar antikos rašytojai ir jų tekstai šiandien skamba vis dar aktualiai. Režisierius Povilas Makauskas antikos klasiko Euripido tragedijas atvertė kaip nerimo kupinus perspėjimus, kurie šiandien verčia susimąstyti, kokią žmogišką kainą moka ir nugalėtojai, ir nugalėtieji. O galbūt nugalėtojų iš viso nėra ir negali būti? Galbūt kare pralaimi ir netenka visi, net ir tie, kurie švenčia pergalę?

Paprastai karus planuoja ir vykdo vyrai. Jie kuria karo strategiją ir taktiką, jie tampa didvyriais ir nugalėtojais, jų vardais vadinamos aikštės ir miestai, jie švenčia pergales ir patiria pralaimėjimus. Tačiau ką šiame vyrų žaidime patiria moterys? Koks yra karas jų akimis? Kokias kančias gali patirti net ir užkariautojų stovyklos moterys? Spektaklis „Trojietės“ nepasakoja apie karo įvykius. Jis įdomus ir išskirtinis tuo, kad sutelkia dėmesį į moterį, atsidūrusią karo sūkuryje. Moteris čia – tikroji auka ir tikroji herojė. Jos akimis karas visai kitoks, nei vyrų, jis nėra didingas žmonijos galios manevras, o griaunanti ir žmogiškumą naikinanti jėga.

Spektaklyje pasakojimą pradeda ne Trojos karo didvyris Odisėjas, bet jo žmona Penelopė, kuri veda žiūrovą savo versijos keliu. Vystydamas istoriją, režisierius pateikia įdomią karo priežasčių ir pasekmių jungtį. Euripido tragedijoje „Ifigenija Aulidėje“ atskleidžiamos karo ištakos. Graikai rikiuoja karo laivyną ir laukia palankaus vėjo išplaukti į karą prieš Troją. Tačiau, kad galėtų įgyvendinti savo pareigą tėvynei, jie turi sumokėti baisią kainą – paaukoti nekaltą mergaitę. Euripido tragedija „Trojietės“ nukelia žiūrovą iš karto į karo pabaigą – Troja nugalėta, jos vyrai žuvę, o moterys kaip mūšio trofėjai gabenamos į Graikiją vergauti. Pats karas spektaklio kūrėjams nėra įdomus, jiems svarbu, ką karas padarė ne su žmonių kūnais, o su jų sielomis. Visi karo baisumai spektaklyje iš mūšio lauko perkeliami į moters vidų. Pasitelkus kitus dokumentinės literatūros šaltinius (S. Aleksijevič „Karo veidas nemoteriškas“, N. Murad „ Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“, taip pat M. Atwood „Penelopiada“), antikiniai tekstai skamba labai šiuolaikiškai, jie tampa ne antikos monumentais, bet gilia psichologine drama. Spektaklio atmosferą padeda kurti ir modernios scenografijos detalės, vaizdo projekcijos bei kitos šiandienos technologijos, tokios kaip garso bangų keliama vandens vibracija.

Rūtos salė
Kaina: 10, 12 €
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika