apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Laukiniai Kauno vakarai. Kauniečių daiktų ir istorijų paroda

Nuotraukų peržiūra

Kauno rotušė Kaunas
2019.10.17 18:00 - 24   
Vienas iš gajausių stereotipų apie kauniečius – jų verslumas ir praktiškumas. Nors dažnai tai sakoma su neigiama potekste, vis dėlto ši kauniečių savybė įvairiais istoriniais laikotarpiais padėjo miesto gyventojams išlikti ir sukurti Kauną tokį, koks jis yra dabar.

Jau tarpukariu daugiausia iš Lietuvos kaimo atvykę sunkumų užgrūdinti žmonės ėmėsi atsakingo naujos sostinės ir valstybės kūrimo vaidmens: statė namus ir fabrikus, atidarinėjo parduotuves, tiesė kelius, kūrė naują miestą… Tai buvo karta, kuri, anot Balio Sruogos, „pasuko istorijos ratą“, bet jai teko viską „iš gyvenimo plėšte išplėšti“. Tai buvo kovoje dėl išgyvenimo užgrūdintas žmogus – atsargus, skeptiškas, praktiškas ir pasikliaujantis tik savo jėgomis.

Toks naujojo miestiečio paveikslas ilgam suformavo nekintantį stereotipą: kauniečiai moka „suktis“ (?).

Šios charakterio savybės miesto gyventojus gelbėjo ne tik sovietmečiu. Jos padėjo atsistoti ant kojų ir po 1990-ųjų. Vos pradėjus skleistis nepriklausomybės atkūrimo idėjoms, Kaunas vėl tapo iš naujo atgimstančio lietuviško verslo židiniu. Čia kiekviename daugiabutyje galėjai rasti knygų prekeivį, o paklausęs kaimyno galėjai sužinoti, kur įsigyti kokybiškos kavos, papuošalų ar kosmetikos iš Vakarų. Sąjūdžio laikais mieste klestėjo kooperatyvai, dar vėliau atsirado daugybė smulkių verslininkų, automobilių prekeivių, perpardavinėtojų bei įvairiausių amatininkų. Kaunas visa širdimi pasinėrė į naują – ekonominę laisvę.

To rezultatas – spalvingi prisiminimai, smulkaus ir ne visada iš karto sėkmingo verslo palikimas, dizaino standartų nepaisiusi reklama ar iškabos ir daugybė tuo metu platintų prekių.
Kauno rotušės hole išdygusioje pop-up parodoje rinksime ir sieksime išsaugoti tai, kas tuomet buvo tik priemonė išlikti, o šiandien pasakoja beprotišką šiuolaikinio Kauno verslo formavimosi istoriją. Čia spalio 17–24 d. lauksime miestiečių 90-ųjų verslo istorijų ir su jomis susijusių atributų. Atnešti daiktai iškart virs eksponatais, o prisiminimai – parodos naratyvo dalimi.

Lauksime visko. Neišdalintų ženkliukų. Neišklijuotų lipdukų. Neparduotų kojinių. Nepabaigtų megzti megztinių. Senų parduotuvių iškabų, įrankių, interjero detalių, kavinių servetėlių ar suvenyrų.

Pop-up parodos atidarymas vyks spalio 17 d. 18 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15).
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika