apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Maria Emília (Portugalija). Casa de Fado

Nuotraukų peržiūra

White Piano Hall Vilnius
2019.10.20    18:30
Brazilės lūpose... portugališkas fado?! San Paule (Brazilija) gimusi šarmingoji dainininkė Marija Emilija pasuko netradiciniu muzikinės karjeros keliu. Užuot dainavusi kaitrią brazilišką sambą, širdį virpina portugališku fado.
„Fado nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio, – pasakoja Maria Emilija. – Niekada nesvajojau tapti fado diva. Vieną dieną ilgesingos portugališkos melodijos tiesiog ėmė tekėti mano gyslomis.“ Metusi psichologijos studijas, Marija Emilija nutarė gydyti žmonių sielas ir po šiai dienai tebegydo... „dainuodama“ širdimi. Tebegydo ne psichoterapija, o... „fadoterapija“.
Pasak brazilės, dainuoti fado jai yra taip pat įprasta, kaip mums kvėpuoti... Žemu, ekspresyviu ir kartu trapiu mecosopranu Maria Emilija apdainuoja nelaimingą meilę, įtūžį, pavydą, pažeidžiamumą. Ir nors portugalų muzikoje pirmu smuiku griežia saudade, (liet. ilgesys), dainininkės kūryba vargu ar persmelkta melancholijos. Ji ir jos akustiškai grojanti šaunioji gitaristų trijulė šiam muzikos žanrui geba suteikti žaismingo bangavimo, netgi užveda publiką dainuoti kartu. Atlikėjos dvelkia brazilišku lengvumu, atsainumu ir šiluma.
Ranką tvirtai įrėmusi į grakštų šoną, dainininkė tradicinį portugalų žanrą drąsiai lygina netgi su... Rio De Žaneiro karnavalu. Sutikite, juk jausmingoji samba taipogi aprėpia visą margą jausmų paletę!
Marijos Emilijos senelis portugalas savo sūnui, jos tėčiui, įskiepijo meilę Portugalijos melodijoms. Tėtis netruko į rankas paimti portugališką gitarą, todėl Marija Emilija užaugo skambant portugalų legendų Amalijos Rodriguez, Carloso do Carmo ir Fernando Mauricio dainoms. Dėl ramesnio ir sotesnio gyvenimo šeimai persikėlus į senelio gimtinę, temperamentingoji paauglė pamažėl pamėgo fado melancholiją. Marija Emilija tėtį visada lydėdavo į fado namus ir restoranėlius, atidžiai klausydavosi arba pati niūniuodavo iki skausmo pažįstamus motyvus. Po kiek laiko grįžusi į Braziliją, ji pradėjo dainuoti garsiuose fado namuose „Alfama dos Marinheiros“, kur gavo pirmąjį jos klausiusių fado guru „krikštą“.
Prieš kelerius metus atlikėja įrašė savo pirmąjį albumą „Casa de Fado“, kurį pristatys turo Lietuvoje metu. Muzikos kritikai jai pranašauja pelnytą vietą ant fado žvaigždyno pjedestalo, lygindami ją su šiuolaikinėmis fado žvaigždėmis Carminho, Gisela João.
Maria Emilija Portugalijoje dažnai minima kaip fado žvaigždė. Marijos Emilijos fado – melancholiškai plaukiantis iš širdies gelmių, eklektiškas, nuplevenantis klausytoją į vieną iš jaukių Lisabonos fado namų, į atmosferiškos Lisabonos gatvelių labirintą, saldesniais už karamelę kvapais gundančias kavinukes... Užsimerkime. Įsiklausykime. Išgirskime.

https://www.youtube.com/watch?v=9VjcQKsEU9w

https://www.youtube.com/watch?v=ftrFfJAn30Q
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.20  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika