apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Astrida

Nuotraukų peržiūra

Nacionalinis Kauno dramos teatras Kaunas
2019.10.26    12:00
Pjesės autorius: Inesa Paliulytė
Premjeros data: 2012 m. gruodžio 2
Trukmė: 2 val. 20 min.
Spektaklis mažiems ir dideliems pagal Astridos Lindgren biografijos ir kūrybos motyvus
Organizatorius: Nacionalinis Kauno dramos teatras
Režisierius: Inesa Paliulytė
Vaidina: iucija Zorūbaitė, Inesa Paliulytė, Sigitas Šidlauskas, Daiva Rudokaitė, Egidijus Stancikas, Henrikas Savickis, Liucija Rukšnaitytė, Milė Šablauskaitė, Nijolė Ona Lepeškaitė, Audronė Paškonytė, Saulius Čiučelis, Taip pat vaidina teatro mokyklėlės auklėtiniai
Dailininkė – Kotryna Daujotaitė
Kompozitorius – Raigardas Tautkus
Choreografė – Rasa Magilaitė
Veikiausiai visi puikiai prisimename pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę, Mažyli ir jo bičiulį Karlsoną, kuris gyvena ant stogo, bei Emilį iš Lionebergos. Tai neabejotinai smagiausi vaikystės personažai! Tik ar iš tiesų pažįstame jų sumanytoją – švedų rašytoją Astridą Lindgren?

Rašytoja Astrida Lindgren nuo pat mažumės buvo padūkusi, iš bendraamžių būrio išsiskirianti mergaitė. Trumpai kirptais plaukais, ne sijonuota, o kelnėta. Buvo pametusi galvą dėl džiazo ir labai mėgo šokti. Išsiskyrė smarkiu būdu ir gebėjimu rašyti, tad vos baigusi mokyklą buvo pakviesta į Vimerbio laikraščio redakciją rengti trumpus reportažus bei skelbimus. Vėliau lankė stenografijos ir mašininkių kursus, kol galiausiai atrado aistrą rašyti vaikams. Nors ištekėjo bei tapo mama (augino sūnų Larsą ir dukrą Karin), ją visą gyvenimą lydėjo noras likti vaikystėje – mėgo karstytis kuo aukščiau, kuo pavojingiau.

Astrida parašė daugiau kaip 70 vaikiškų knygų, scenarijų ir pjesių, o pagal jos kūrinius iki šiol kuriami filmai ar televizijos serialai, statomi spektakliai. Didžioji dauguma jos knygų išverstos į 85 pasaulio kalbas ir išspausdintos daugiau nei 100 valstybių. Nepaprasta meilė vaikams, pašėlęs humoras, išdaigos, neišsenkanti fantazija nepaliauja dominti skaitytojų nuo pat jos kūrybos pasirodymo iki šių dienų.

Per visą savo gyvenimą Astrida Lindgren buvo apdovanota 59 įvairiais apdovanojimais. Garbės daktaro laipsnį jai suteikė Lilčiopingo, Leičesterio, Varšuvos universitetai. Tačiau svarbiausi ne šie įspūdingi skaičiai ar titulai, o tai, jog ši rašytoja savo kūryba ir pasisakymais aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime kaip drąsi kovotoja už vaikų ir gyvūnų teises, dažnai aukodavusi pinigus įvairioms pagalbą teikiančioms organizacijoms bei atskiriems žmonėms. Astridą visuomet jaudino laikui nepavaldus ir ypač svarbus klausimas – kaip gyventi pasaulyje, kuriame egzistuoja blogis?

Su šia rašytoja susipažinti kviečia žymi spektaklių vaikams autorė ir aktorė Inesa Paliulytė. Įkvėpta pašėlusios rašytojos kūrybos ir nepaprastos asmenybės, ji parašė pjesę, kurioje veikia ne tik pati Astrida, bet ir patys šauniausi jos personažai, taip pat susipažįstama su Astridos tėvais, seneliais ir draugais.

Gilios senatvės sulaukusi Astrida Lindgren teatro scenoje pristatoma tokia, kokia ji ir buvo iš tiesų, – vis dar vaikiška savo siela, šmaikšti, pilna idėjų, su viltimi žvelgianti į pasaulį. „Astrida yra ne vien tik močiutė Padaužų kaime, bet ir Padaužų kaimo Dostojevskis. Ji kelia reikalavimus savo skaitytojams: egzistencinius, moralinius, politinius“ – teigia premjeros autorė Inesa Paliulytė, siekianti, jog šis spektaklis padėtų vaikams iš tiesų suvokti ir išgyventi sudėtingą Astridos tapsmą pasauline rašytoja.

Didžioji scena. Nuo 5 m.
Kaina: 3; 4 Eur, Nuo 5 metų
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.26  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika