apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Fikcijos I Rež. A. Juška

Nuotraukų peržiūra

Valstybinis jaunimo teatras Vilnius
2019.10.29    19:00 - 20:40
Pjesės autorius: Adomas Juška
Premjeros data: 2019 m. kovo 8, 9 d.
Organizatorius: Valstybinis Jaunimo teatras
Režisierius: Adomas Juška
Vaidina: Andrius Bialobžeskis, Aleksas Kazanavičius, Arūnas Sakalauskas, Motiejus Ivanauskas
Scenografas, inscenizacijos autorius: Adomas Juška
Dėmesio! Lapkričio 7 d. spektaklis vyks su vertimu į anglų kalbą.

Spektaklis kuriamas bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Jaunosios kartos režisierius Adomas Juška, Eimunto Nekrošiaus mokinys, 2018 m. dar būdamas III studijų kurse, ryškiai debiutavo Valstybiniame jaunimo teatre su spektakliu Šveikas pagal Jaroslovo Hašeko knygą Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai. Praeitą sezoną A. Juška žiūrovams pristatė naują savo darbą Fikcijos, paremtą Jorge Luis Borgeso apsakymais. Jaunasis režisierius konstruoja savitą rašytojo kelionę per gyvenimą, nuo pirmųjų kūrybinio įkvėpimo akimirkų ir senatvės refleksijų apie nueitą kelią. Mažame scenos kvadrate, kaip tuščiame lape, tikrovė persipina su sapnais, iš kurių gimsta fikcijos – nuolatinis kuriančio žmogaus palydovas.

Režisierius Adomas Juška: Tai ne biografinis spektaklis apie Borgesą, nors jo gyvenimo momentų kažkokia dalis neišvengiamai bus, mat Borgesas patį save kaip veikėją neretai įtraukdavo į apsakymus. Dauguma spektaklio veikėjų yra rašytojai. Man svarbios asociacijos. Magiškojo realizmo paieškos. Teksto spektaklyje labai mažai. Veiksmas gimė dirbant su aktoriais. Per repeticijas išsigrynino nauja žmogaus gyvenimo istorija. Manau, kad kuriama ne vien dėl to, kad kažkas ateis ir pastebės, o dėl dvasingesnių dalykų. Tai net nebūtinai susiję su religija, tačiau tikrai susiję su siela. Man norisi, kad šis spektaklis savo siurrealumu pakeltų žiūrovą kažkur aukščiau, virš realybės, virš įprasto konteksto.

Pagrindinį rašytojo vaidmenį kuriantis vienas iškiliausių Lietuvos teatro ir kino aktorių Arūnas Sakalauskas: Šis spektaklis yra apie kūrybą, kuri taip pat yra fikcijos. Žmonės, kurie užsiima menu, gyvena juo, apeina kūrybos ratą, susijusį su žmogaus amžiaus kaita. Ir staiga pamatai, kad viskas yra labai efemeriška. Lyg to ir nebuvo. Juolab teatre, kuriame, pasibaigus spektakliui, viskas išnyksta.

Žaviausia tai, kad Juška neduoda nei atsakymų, nei argumentų, kodėl vyksta tai, kas vyksta. <...> Gebėjimas nesiteisinti sustiprina režisūrinę kalbą, nutolina nuo modernios raiškos ir artina prie postprocesų. Nors Adomas dar tik IV kurse, spektaklyje nėra nieko studentiško, - jo vaizduotės scena su auksiniais kurtais ir iš dangaus tekančia upe gal dar per gražiai iššukuota, pernelyg poetizuota ir tauri, tačiau iš tolo matyti, kad brandi, gracinga ir išskirtinė.

Teatro kritikė Dovilė Zavedskaitė, Menų faktūra
12 eur
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.29  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika