apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Salve Samogitia

Nuotraukų peržiūra

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia Mažeikių raj.
2019.10.30    18:00
Renginys iš festivalio: Mažeikių Meno Festivalis 2019
Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje festivalio uždarymo koncertas, skirtas Žemaitijos paminėjimo 800-osioms metinėms. Programoje: proginė kompozicija „SALVE SAMOGITIA arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“ (kompozitorė Monika Sokaitė), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis), solistas Andrius Rekašius (marimba), ansamblis „Giunter perkussion“, dirigentas Linas Balandis.

Šiemet minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės, todėl 2019 metai paskelbti Žemaitijos metais. Šia proga jaunoji Lietuvos kompozitorė Monika Sokaitė sukūrė kūrinį chorui bei perkusijai.

„SALVE SAMOGITIA arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“ – tai proginė kompozicija, skirta įprasminti 800 metų Žemaitijos vardo paminėjimą. Kūrinys nėra grįstas konkrečiu naratyvu, jo esmė ne istorijos pasakojime, o simbolių pynėje, iš kurių kiekvienas yra lyg žvilgsnis į Žemaitija: ar tai būtų liaudies dainos, poezija, Mergelės Marijos vaidmuo regiono istorijoje ir viską įprasminantys liturginiais tekstais grįsti apibendrinimai – maldos. Perkusijos vaidmuo kinta nuo paprasčiausio akompanimento iki savarankiškų padalų, kas yra lyg aliuziją į Žemaičių nepriklausomybę, charakterį ir gilias tradicijas.
Koncerto programą papildys Amerikiečių kompozitoriaus, perkusininko, Minesotos universiteto profesoriaus Gene Koshinski kūrinys „Koncertas marimbai ir chorui“. 2010 m. sukurtas koncertas yra pelnęs Amerikos kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos R. Nissimo vardo premiją kaip „Geriausias kūrinys didelės sudėties ansambliui“. Nesiužetiniame kūrinyje, kuriame choro partijoj naudojami tik garsiažodžiai, abstrakčios balsės ir sonoriniai efektai, pagrindinis dramaturginis krūvis tenka marimbai. Jos partija ypatingai sudėtinga ir virtuozinė.

Atlikėjai: Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, solistas Andrius Rekašius , dirigentas Linas Balandis, ansamblis „Giunter Percussion“ (Pavel Giunter, Tomas Kulikauskas, Sigitas Gailius, Andrius Rekašius).
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.30  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika